Woda z nanosrebrem

Ze względu na właściwości fizyczne i chemiczne srebra, znajduje ono liczne zastosowanie w przemyśle czy medycynie. Srebro wykazuje silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze znane już od czasów starożytności.

Charakteryzuje się biernością chemiczną, czyli wykazuje minimalną aktywność chemiczną a jego oddziaływanie ogranicza się do działania fizycznego. Z tego też powodu bardzo trudno wytworzyć bakteriom mechanizmy obronne.

Srebro i związki srebra używane są od wielu lat, głównie wykorzystywane jest jego działanie antybakteryjne, zarówno w medycynie jak i kosmetyce. Na przełomie wieków wykorzystywane było m.in. do: dezynfekcji wody, konserwowania żywności, leczenia oparzeń i ran, jako wewnętrzny środek antyseptyczny, w celu zapobiegania infekcjom, zanim pojawiły się antybiotyki.

Najlepszy efekt działania srebra uzyskuje się, gdy jest ono w postaci nanocząstek, wtedy wzrasta jego powierzchnia aktywna i zdolność oddziaływania na mikroorganizmy. Stosunek powierzchni nanocząstek do ich masy jest wysoki, podobnie ich zdolności do wiązania.

W przeciwieństwie do form jonowych, nanocząstki Axonnite® Silver są otrzymywane metodami fizycznymi, dlatego cechują się bardzo wysoką czystością chemiczną.

Mechanizm antymikrobowy jest bardzo złożony
i wielokierunkowy dlatego jest prawie niemożliwe wytworzenie przez bakterie odporności czy mechanizmów ochronnych na działanie nanosrebra Axonnite® Silver.

DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE EXCELLENT NANOBIOCARE SILVER

  • DZIAŁANIE 
antybakteryjne, regenerujące, kojące
  • ZWALCZA drobnoustroje
  • WYGŁADZA skórę
  • ZALECA SIĘ stosowanie przy zmianach chorobowych wywołanych bakteriami (np. trądzik, atopia) oraz przy mechanicznych uszkodzeniach skóry (ranki, otarcia)

PREPARAT MOŻE DZIAŁAĆ WSPOMAGAJĄCO W LECZENIU

  • zakażeń i bakteryjnych infekcji skórnych
  • zmian trądzikowych

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, w celu uzyskania indywidualnego rabatu oraz stworzenia atrakcyjnej oferty dla Twojego salonu 501 109 707