EXCELLENT – kwas hialuronowy

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest wypełnianie zmarszczek, bruzd, poprawianie niedoskonałości oraz modelowanie twarzy i ciała przy użyciu wypełniaczy.

W ofercie Delimed znajdą Państwo wypełniacze najnowszej generacji – EXCELLENT.

Bazą nowoczesnych preparatów jest kwas hialuronowy (HA), uznany za najbezpieczniejszą i najdokładniej przebadaną z dotychczas stosowanych substancji. Ten biopolimer jest naturalnym składnikiem skóry i tkanek – w wysokim stężeniu znajduje się w skórze właściwej i płynie stawowym. Kwas hialuronowy jest łatwo metabolizowany w organizmie, rozkłada się do dwutleneku węgla i wody. Z upływem czasu jego ilość zmniejsza się, co powoduje utratę jędrności i młodego wyglądu skóry. Dlatego trzeba dostarczyć go z zewnątrz. Dzięki zaawansowanym badaniom i najnowszej technologii produkują go bakterie z grupy Streptococus. Znaczna higroskopijność HA sprawia, że cząsteczka kwasu hialuronowego może związać wielokrotnie więcej wody niż sama waży. Rezultatem jest doskonałe nawilżenie tkanek. HA ma właściwości antyoksydacyjne, pobudza powstawanie nowych fibroblastów i aktywuje własne fibroblasty do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, co przekłada się na odbudowę struktury skóry oraz poprawę jej jędrności, sprężystości i nawilżenia.

Gama Excellent stworzona w konwencji Hi-Tech opiera się na 3-etapowym sieciowaniu HA, gdzie każda faza powstaje w innej temperaturze. Zaawansowana technologia ogranicza użycie środków sieciujących, stąd bardzo niska zawartość BDDE na każdym etapie procesu (~ 0,33% całkowitej masy HA). W efekcie HA jest w małym stopniu zmodyfikowany – przypomina naturalny kwas hialuronowy w organizmie. Tym samym zapewnia maksymalną biokompatybilność. Biozgodność to także efekt zastosowania kulistych cząstek o gładkiej powierzchni, zamiast nieregularnych cząstek o ostrych krawędziach. Ze względu na unikalne sieciowanie i technologię produkcji, wypełniacz Excellent powoli i równomiernie ulega degradacji, długo utrzymując się w tkankach, porównywalnie do istniejących na rynku produktów jedno- i dwufazowych.

 

 

ZALETY WYPEŁNIACZY EXCELLENT

 • Wysokie powinowactwo z naturalnym HA występującym w skórze i tkankach.
 • Naturalny wygląd skóry po zabiegu.
 • Bardzo mała ilość reakcji krótkoterminowych, takich jak zaczerwienienie, czy obrzęk.
 • Wysoka czystość produktu i bardzo mała zawartość czynnika sieciującego BDDE, co zmniejsza do
  minimum powstanie długoterminowych efektów niepożądanych, np. ziarniniaków.
 • Produkt o spójnej konsystencji (kohezyjny), idealnie lokalizujący się w tkance. Kształt cząsteczek
  ułatwia aplikację produktu i minimalizuje efekt fizyczny w miejscu wstrzyknięcia, głównie w krótkim
  okresie (<1 miesiąca).
 • Odpowiednia ilość wiązanych cząsteczek wody z otaczających tkanek, pozwalająca zachować dobre
  nawilżenie skóry i tkanek przy braku nadmiernego obrzęku po zabiegu.
 • Produkt typu implant. Niewyczuwalny, nie przemieszczający się po podaniu do tkanek.
 • Lekka konsystencja produktu, ułatwiająca podanie go do tkanek.
 • Długi czas utrzymywania się wypełniacza jako efekt 3-fazowego sieciowania.
 • Duża wiskoelastyczność (lepkość) produktu, dająca optymalny efekt wypełnienia, w wyniku dobrego
  łączenia się z tkankami.

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, w celu uzyskania indywidualnego rabatu oraz stworzenia atrakcyjnej oferty dla Twojego salonu 501 109 707